Међународни дан жена – 8. март
Међународни дан жена настао је као да борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.
Овај дан се обележава у свим земљама.
У нашој школи, овај дан је прослављен на часовима грађанског васпитања разним активностима.
Ученици II1 и II2 одељења су са наставницом Милицом Мирковић посетили Градску библиотеку Доситеј Обрадовић и присуствовали извођењу позоришне представе „Сто година од великог рата – српске хероине“. У овој представи учествује ученик наше школе, Никола Станчић II1, па је ово била прилика да ученици подрже свог другара у јавном наступу.
На радионицама грађанског васпитања, ученици су, кроз различите задатке и питања, износили своје ставове о томе какав је данас положај жене у друштву, код куће, на послу.
Инспирисани овом темом, ученици су посебним женама у њиховом животу написали поруке, које се могу видети на паноу изложеном у холу наше школе.